انجمن مرسیت | Mersit Forum
ساخت پناهگاه با کاغذ دیواری توسعه یافته توسط ارتش آمریکا - نسخه قابل چاپ

+- انجمن مرسیت | Mersit Forum (http://f.mersit.ir)
+-- انجمن: جالب و خواندنی (http://f.mersit.ir/forumdisplay.php?fid=302)
+--- انجمن: مطالب جالب (http://f.mersit.ir/forumdisplay.php?fid=304)
+---- انجمن: جنگ افزار (http://f.mersit.ir/forumdisplay.php?fid=204)
+---- موضوع: ساخت پناهگاه با کاغذ دیواری توسعه یافته توسط ارتش آمریکا (/showthread.php?tid=1871)ساخت پناهگاه با کاغذ دیواری توسعه یافته توسط ارتش آمریکا - Dave_Doma - 2015-05-28

ممکن است شبیه به صحنه‌‌‌‌‌های کمدی به نظر می‌‌‌‌رسد، اما شاید روزی سربازان برای ساخت یک پناهگاه در برابر انفجارها از کاغذ دیواری استفاده کنند! مهندسان ارتش آمریکا در حال ساخت و توسعه نوعی کاغذ دیواری هستند که از الیاف خاصی بهره می‌‌‌‌برد و از فروریختن دیوارها در اثر انفجار جلوگیری می‌‌‌‌کند.
احتمالا از دوره‌‌‌‌‌ی دبیرستان، درس تعلیمات دفاعی را به خاطر دارید که برای جلوگیری از شکستن شیشه و جلوگیری از ریزش خرده ریزه‌‌‌‌‌ها و صدمه‌های ناشی از آن از نوار چسب استفاده می‌شد تا شیشه‌‌‌‌‌های ساختمان تبدیل به ترکش‌‌‌‌‌هایی کشنده نشوند! همین عمل ساده که البته در طول جنگ‌‌‌‌‌ها جان هزاران نفر را نجات داده، می‌‌‌‌تواند برای محافظت و تقویت دیوارهای ساختمان نیز به کار رود. به گفته‌‌‌‌‌ی نیک بون یکی از پژوهشگران ارتش آمریکا، سربازان معمولا برای پناهگاه از ساختمان‌‌‌‌‌های متروکه یا سازه‌‌‌‌‌هایی که از مواد معمولی ساخته می‌‌‌‌شوند استفاده می‌‌‌‌کنند که در برابر انفجار ناشی از موشک‌‌‌‌‌ها یا حتی بمب‌‌‌‌‌های دست ساز مقاومت کافی ندارند. این کاغذ دیواری جدید که حدود دو هفته پیش در پنتاگون رونمایی شد سبک وزن است و می‌‌‌‌تواند با حمل و نصب آن در مناطق جنگی ساختمان‌‌‌‌‌ها را ایمن کند.این کاغذ دیواری چسبنده از یک فیلم منعطف پلیمری که درون آن الیاف کولار به شکل مورب قرار گرفته‌، ساخته شده است و می‌‌‌‌تواند از تبدیل یک دیوار به منبعی از ترکش‌‌‌‌‌های خطرناک در اثر انفجار جلوگیری کند. این کاغذ دیواری تاکنون آزمایش‌‌‌‌‌های زیادی را پشت سرگذاشته است که البته هنوز مراحل تحقیق و توسعه را سپری می‌‌‌‌کند و می‌‌‌‌توان امیدوار بود روزی شاهد به کار گیری آن‌‌‌‌‌ها باشیم.

[عکس: 243c097a95cef5f88afb5f3b3f7c0b11_XL.jpg]
منبع:زومیت