امتیاز موضوع:
  • 167 رای - 2.66 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
جدایی و ترک
Dave_Doma آفلاین
مدیر کل

موضوع‌ها: 1,441
اعتبار: 2
جدایی و ترک
آقای دکتر من معمولا با همه آدم هایی که میان تو زندگیم یه مشکلی رو دارم و اون اینه که وقتی انها میخوان منو ترک کنند یا احساس می کنم تو زندگیم کمرنگ شدن ، بیشتر از قبل دوستشون دارم و حالم خیلی بد میشه ، دلم نمی خواد به هیچ وجه طرف رو از دست بدم و ممکنه غرورم رو برای بقاء اون رابطه زیرپا بذارم ... حتی ممکنه قبل از این وضعیت ، اون آدم برام تقریبا عادی باشه ولی به محض اینکه می خواد منو ترک کنه فکر می کنم عاشقشم و این منو خیلی اذیت می کنه . و حتی تا به حال این اتفاق افتاده که التماس طرف مقابل رو هم کردم برای اینکه بمونه دلم می خواد خیلی راحت خداحافظی کنم ولی نمیتونم . اگر میشه بفرمائید چرا اینطوریه و جطور میتونم تغییر کنم ؟
دکتر شیری :
سلام
بخشی از این واکنش طبیعی است یعنی ترک شدن اساسا درد داره
اما بخشهایی که میتونید بررسی عمیق تری بکنید اینه که شاید در کودکی مکانیسم "پاداش و تنبیه "شما چنین چیزی بوده که مثلا اگر فلان کار را نکنی دیگه با مامان نمیای بیرون یا روشهایی مشابه که تو ش معامله هایی از این دست میشود .کتاب "اسرار خاطرات کودکی " به من کمک خوبی در این زمینه کرد
خیلی اوقات بخش بالغ درون ( کودک- بالغ - والد) که در دسترس نباشد بخش کودک درون ،حکومت درون را به عهده میگیرد و رفتارهایی را از ما بروز میدهد که شایدتناسبی با رفتارهای قبلیمون نداشته باشه
. تقویت بخش بالغ باعث میشه کمتر مبادرت به رفتارهای مخرب دست بزنیم و حداقلش اینه که مسوولیت رفتارهامون را کمتر به عواملی بیرون از خودمان نسبت میدهیم
دکتر شیری

منبع:http://doctorshiri.blogfa.com/
2014-01-05, 01:38 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان