امتیاز موضوع:
  • 262 رای - 2.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آموزش دون خور کردن جوجه عروس هلندی
Dave_Doma آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 4,096
موضوع‌ها: 1,441
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 2
#1
آموزش دون خور کردن جوجه عروس هلندی
یکی از رایجترین و عمده ترین مشکلاتی که بیشتر دارندگان جوجه عروس سرنگی با آن مواجه می شوند، دون خور کردن جوجه های خود است زیرا از آنجایی که جوجه ها به مدت یک ماه و نیم از انسان تغذیه می شوند و به گونه ای به نحوه ی تغذیه ی خود عادت می کنند ،جدا کردن آنها از سرنگ کمی دشوار خواهد بود که دراینجا این آموزش را به اطلاع شما دوستان می رسانم؛

[عکس: 5563876_orig.jpg]
جوجه عروس هلندی ها ی لوتینو

[عکس: 11_10_2011_06_18_20_%D8%A8.jpg]
زمانی که جوجه به سنین چهل و پنج الی پنجاه روز رسید، دیگر زمانی جدایی آنها از غذاهای سرنگی است و باید جوجه را وادار نمود که از دان های معمولی تغذیه کرده و عادت وی بریده شود.

از این رو ممکن است این جوجه طوطی مقاومت سختی کنند تا آنجایی که گرسنگی باعث تلف شدن آنها شود به همین دلیل آنان طبق معمول بر سه حالت رفتار خواهند نمود:

[عکس: 11_10_2011_06_18_57_%D8%A8.jpg]

حالت اول:
پافشاری مداوم:یعنی در صورتی که غذای سرنگی نباشد حتما تلف می شود و این حالت معمولا برای جوجه هایی به وجود می آید که معمولا به صورت تک خریداری می شوند و به سبب آنکه رقیبی در تغذیه ندارند این چنین رفتار می کنند:

راه حل:بهتر است این جوجه عروس ها به طور حتمی در کنار دسته ای از پرندگان هم نوع خود برای مدتی قریب به چند ساعتی قرار دهید و او با توجه به سایر همسانان خود شیوه ی تغذیه ی صحیح را خواهد آموخت.

[عکس: 11_10_2011_06_19_45_%D8%A8.jpg]

حالت دوم:
ندادن غذای سرنگی به آنها همراه است با اعتراض هایی به صورت جیغ:

در این موقعیت بهتر است میزان غذای سرنگی را ادامه داد ولی نه مانند زمان های قبل، در این شیوه به تدریج از غذای سرنگی عروس ها کاسته و در کنار آن از دان ها و غذاهای مورد علاقه ی آنها که معمولا تخمه(درصورتی که توانایی خوردن آن را داشته باشند) و یا میوه هایی مانند سیب و خیار که به صورت ذاتی دوست دارند استفاده کنید.سپس زمان های غذا دادن را به تدریج بلند کنید و عروس خواهد آموخت که باید از سایر غذاهای دیگر اطراف خود استفاده کند.

[عکس: 11_10_2011_06_19_13_%D8%A8.jpg]

حالت سوم:
عروس از دان ها به مقدار کمی استفاده کرده و به نوعی به سوء تغذیه دچار می شود که در صورت ادامه ی این شیوه به احتمال زیاد تلف خواهد شد:

تلاش شود در این شیوه به تدریج از غذای سرنگی استفاده کنید تا میزان غذای مورد نیاز شبانه روز جوجه کم نشده و در این میان که جوجه از دان ها به مقدار کمی استفاده می کند؛ شما سایر غذاها را به صورت دستی در اختیار آنها قرار دهید.

که از جمله ی این غذاها می تواند سبزی ها و میوه ها و یا غذای مورد علاقه مانند تخم آفتابگردان باشد به صورت دستی به آنها بدهید و از آنجایی که آنان این همه مدت دستی تغذیه شده اند به راحتی به غذاهای جدید عادت می کنند.

در این اثنا ، غذا سرنگی را کامل قطع کنید و میزان تغذیه ی دستی را کم کنید و جوجه به تدریج یاد گرفته دستی غذا خوردن را شروع کند.نکته ی مهم:جوجه ها زمانی که در سنینی زیر دو ماه به سر می برند کمی آرام و یا به اصطلاح کسل هستند و جای نگرانی نیست و به شرایط جدید خود به راحتی عادت می کنند.

[عکس: 11_10_2011_06_25_13_%D8%A8.jpg]
نکته:برخی تصور کرده با گرسنه رها کردن جوجه ، وی توانایی دون خوردن را یاد می گیرد این فرض درست است ولی در تمامی شرایط صدق نمی کند.

دون خور کردن جوجه عروس ها (مقاله ی دکتر گریسون)
ترجمه ی متن:
دون خور کردن جوجه های سرنگی (آنانی که به وسیله ی دست غذا می خورند) یک تجربه ی غیر ممکنی است.که نیازمند مصداقی نظیر تحمل و رسیدگی است.
یک سری نکاتی را بیان می کنیم که مفید هستند؛به محض آنکه جوجه ها شروع به حرکت در لانه ی تکثیر کردند، ما از یک اسپری ارزن آنان را وادار به آمادگی برای دان خور شدن فرا می خوانیم. که مقداری از آن وارد شکم می شود ولی درواقع ما می خواهیم برای خوردن چیز هایی برای جلوگیری استفاده از سرنگ(باز کردن نوک و درخواست غذا) آنان را آماده سازیم.
به محض اینکه جوجه ها شروع به زندگی در قفس کردند(توانایی کامل را بدست آوردند) حتی جوجه هایی که از دست غذا می خورند تلاش خود را با فاصله ی کوتاه آغاز خواهند کرد.اسپری ارزن،نام حاصل از آرد سفید،جو، ذرت پخته،تخم گل آفتابگردان، نان ذرتی ، غذای های چشته (به صورت حبه ای ) به مقدار کمی در ظرف های کم عمق غذای آنها در وعده های زمانی مختلف پیشنهاد می گردد. تنوع غذایی در واقع زمانی پیشنهاد می گردد که به بلوغ نرسیده باشند و غذاها را خواهند پذیرفت و از تنوع آنان لذت خواهند برد..بی توجهی کردن به غذا (توسط عروس ها) با امتحان مجدد غذا پذیرفته خواهد شد.

توجه به غذا جهت برداشتن آنها قبل از فساد پذیری بسیار مهم است.

در دوران جوجه های کم سن شما دوران لاغری آنان را تجربه می کنید.در این مرحله توسعه ی قدرتی آنان بیان می دارد که برای پرواز کردن باید چینه دان کمی منقبض گردد و مقداری وزن کم کنند. آنان به سرعت متقاعد خواهند شد که برای استفاده از بال هایشان باید پست خوردن مجدد را آغاز نمایند.(از طریق خوردن ، خود را تقویت نمایند). به همین دلیل تا زمانی که امنیت اجازه می دهد ما کوتاه کردن بالهای آنان را تا قبل از پایان دوره ی کم وزنی به تاخیر می اندازیم.

ما یک روش مفید یافتیم مبنی بر اینکه یک عروس بالغ را در کنار جوجه های جوانتر قرار میدهیم تا همچون معلم به آنان تدریس نماید.برای این مقصود از یک عروس هلندی ماده استفاده نمایید(ممکن است عروس هلندی نر آنان را بیشتر از آنچه که باید بخورند بیاموزد!

در طول این مدت زمانی بازدید قدرت غذایی (انرژی زا بوده غذا) در مقدار غذایی موجود پرنده مورد پذیرش است.هر چند که موجب خستگی و اضطراب پرورش دهنده خواهد شد. مبارزه با غذا خوردن آنان کار خوبی نیست . درصورتی که پرنده لاغر شود ما مقدار بیشتری از غذا را به آنان پیشنهاد می کنیم. و آنان آن مقدار را مطابق به شرایط غذایی خود خواهند پذیرفت.

پرنده ی معملم استعداد چاق شدن را دارد برای او به منزله ی یک مهمانی غذا است که در آن به سایر جوجه ها پیشنهاد غذا خوردن را می دهد به همین دلیل بهتر است است در فاصله های زمانی عوض شود(توضیح مترجم:از انجایی که عروس هلندی آموزنده به دلیل غذای زیادی که در اختیار وی است تناول می کند در عین آموزش سبب افزایش وزن وی و عوارض ناشی از آن می شود لذا بهتر است درصورت دیدن علائم چاقی عروس دیگری را جایگزین معلم کنید)

هرگز مناسب نیست که شما تعیین کنید که جوجه هایتان چه زمانی دون خور کامل خواهند شد.جوجه عروس ها در سن معینی رفتاری مناسب پیدا خواهند کرد که طبق قاعده در سنین هشت الی نه هفته است ولی ممکن است استثنائاتی چند (با توجه به شرایط آنان)وجود داشته باشد. مشاهده ی نزدیک پرندگان مهم است.ایجاد سر و صداها که پرورش دهنده به آنها عادت کرده و تازمانی که چینه دان ها پر و خالی شود ادامه خواهد دا شت.گاهی اراده ای استوار از سوی پرورش دهنده لازم است که درصورتیکه غذای درون ظرف پرنده ها خورده شده یا آنکه از قفس پراکنده شده است مجددا به ساختن غذا بپردازد.

ما معمولا چینه دان های پر شده جوجه های (در آستانه ی دون خور شده) را در اواخر زمان عصر بررسی می کنیم.و اگر لازم باشد، مجددا این عمل غذا دادن را برای چند هفته تا اینکه جوجه کاملا چاق (سالم ) و به نتیجه ی مورد نظر برسد ادامه می دهیم.

منبع اصلی مطلب به زبان اصلی:

The weaning of baby birds who are being hand fed can be a frustrating experience. Common sense, patience and considerable work are required.

We have found that a very early start is helpful. As soon as the chicks start moving around in their brooder box we suspend a spray of millet from the cover for them to pick on. Little is really ingested but the idea is presented to them that those little beaks are intended for something other than to be held open to beg.

As soon as the chicks are promoted to life in a cage, even though handfeeding is continued at regular intervals, efforts to wean are started. Spray millet, soft whole wheat bread, oats, cooked corn, sunflower seed, crumbled corn muffins, oats, pelleted food - all are offered in low shallow dishes at various times. A variety of food is kept before them as our objective is that as adults they will accept and enjoy a many different foods. Often foods ignored at first will be accepted on subsequent trys. Constant attention must be given to the removal of uneaten foods before they have a chance to spoil.

At an early age the birds experience a "slimming down" period. At this stage in their development instinct tells them that in order to fly it is necessary to shrink their crops and lose some weight. The faster they become convinced that they are able to use their wings, the faster they get down to the business of eating. For this reason, whenever safety permits, we delay the clipping of wings until this slimming down stage is completed.

During this time, observing the drastic reduction in the amount of feedings the birds will accept, even the experienced breeder becomes anxious. It is best not to force feedings on them. If the bird seems to be becoming too thin we offer small feedings more frequently. They will usually accept a few cc's before the determination to stick to their diet reasserts itself.

We fond it helpful to put an older bird in the cage with the youngsters to act as a teacher. Select a hen for this purpose - the male may decide to teach them more than how to eat! The teacher bird has a tendency to become too fat, feasting on all the goodies offered the babies,so may need to be replaced at frequent intervals.

It is not possible to establish a rigid schedule to decide when weaning should be completed. Cockatiels of the same age, often from the same clutch,can vary widely. As a general rule they are weaned at eight or nine weeks, but exceptions either way are the norm. Close observation of the birds is necessary. Begging noisily at the sight of the accustomed feeder will continue even though crops are full and round. Some determination needs to be made as to whether the food missing from the dish has been eaten or merely scattered about the cage. We usually make a final check on the fullness of the crops of our weaning birds in the late evening. If necessary we continue one feeding at this time for some weeks until a plump, healthy bird is the result of our efforts


[عکس: doon_khor_karadan.jpg]

منبع:http://cockatiels.blogsky.com/
(آخرین تغییر در ارسال: 2014-10-24, 03:18 AM توسط Dave_Doma.)
2014-10-23, 10:59 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ
Dave_Doma آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 4,096
موضوع‌ها: 1,441
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 2
#2
روشی مناسب در دان خور کردن عروس هلندی + ویدئو
در این روش زمانی که جوجه های شما به سنین35 الی 40 روز رسیدند طبق این روش موثر عمل کنید.

بنابراین روش:غذای سرنگ جوجه را به جای استفاده از سرنگ در تغذیه ی او ابتدا در دستان خود ریخته و از آنجایی که تنها غذایی است که دوست دارد، از آن خورده و از سرنگ جدا می شود، سپس به تدریج جای غذای سرنگ را با دان ها عوض کنید.

در صورت تمایل می توانید ویدئوی آن را تماشا کنید.
برای دانلود ویدئو کلیک کنید!

[عکس: 11_11_2011_09_27_09_%D9%82.jpg]
روش تجربی دون خور کردن جوجه ها:

جوجه ها پس از پشت سر گذاشتن سنین سی و پنج الی چهل روزگی بنا به جهت رشد خود، مراتب غذا خوردن آنها بیشتر شده و به همین روال جفت ها قادر به غذا رسانی به تمامی آنها نیستند به همین دلیل جوجه معمولا در این سنین به جهت در خواست غذا از والدین از لانه بیرون آمده و سر وصدای فراوانی کرده و در این هنگام، پرورش دهنده می تواند جوجه ها را به تدریج از لانه در آورده و علاوه بر عادت دادن جوجه ها به وجود خود و رام کردن آنها ، به آنها دون خوردن را آموزش داده تا هم جوجه ها رشد یافته و هم به جفت های خود کمکی کرده باشند....

ولی چگونه می توان جوجه ها را به خوردن دون عادت داد؟جوجه ها ازآنجایی که تا این سن خود بیشترعادت به خوردن غذا های تکه وار مانند ارزن بدون پوست و........کرده اند به همین دلیل برخلاف جوجه های سرنگی ، دون خور کردن آنها را نمی توان با استفاده از غذاهای مایع شروع کرد(البته بستگی به ذائقه ی جوجه ی شما دارد و امکان دارد برخی پذیرای غذای آبکی باشند)با این حال، برای دون خور کردن آنها بهترین روش آن هست که طبق مراحل زیر عمل کنید:1.حبوباتی مانند نخود ، لوبیا را آبپز کرده به طوری که کاملا نرم شده، پوست آن را جدا کرده و سپس آنها را له کنید، زمانی که غذا خنک شد(اگر جوجه های شما از غذای خیس استقبال می کنند به همین شکل در اختیار آنها قرار بدهید) سپس گذاشته مواد کاملا خشک شده و به صورت نوعی پودر در آمده و جوجه ها به دلیل خشک بودن و همچنین مزه آنها ، استقبال می کنند.2.همچنین شما می توانید در کنار مواد بالا، از خرده های نان لواش به مقدار کم استفاده کنید تا تنوع غذایی بر قرار باشد...پس از گذشت حداکثر یک هفته...به تدریج در کنار غذای آنها از ارزن استفاده کنید...و جوجه در کنار غذای خود از ارزن هم استفاده خواهند کرد.

استفاده از کف دریا به عنوان یک عامل تقویت کننده نوک آنها کاربرد فراوانی دارد پس پیشنهاد می کنم حتما استفاده کنید و اصولا از آنجایی که جوجه ها از جویدن اشیای مختلف لذت می برند...از کف دریا استقبال خواهند کرد..استفاده از تخمه می تونه یک عامل مشوق آنها جهت به دست آوردن توانایی خوردن غذایی خود باشد(هر چند که جوجه ها در این سن توانایی باز کردن تخمه و خوردن مغز آن را ندارند ولی بنابه غریزه ی خود از چویدن تخمه لذت می برند)

*البته برخی از جوجه هایی که قادر به باز کردن تخم آفتابگردان هستند،ممکن هست مغز را رها کرده و پوسته را می جوند ولی مشکلی نیست و با گذشت زمان به صورت ذاتی این نکته را می آموزند...به تدریج میزان غذاهای قبلی را کم کرده و درصد ارزن غذا را بیشتر کنید...

زمانی که اطمینان کافی یافتید که جوجه ها قادر به خوردن ارزن هستند(به صورت غریزی نحوه ی پوست کندن آن را یاد گرفته اند) شما می تونید از تخم کتان در کنار ارزن استفاده کنید...و فراموش نکنید که حتما در کنار آموزش دون خوردن ، در صورتی که جوجه ها قادر به نوشیدن آب نیستند ، حتما این پست را مطالعه فرمایید...نکات مهم:

شما می تونید در کنار این غذاها، در صورتی که جوجه ها از میوه جات استقبال می کنند، حتما از سیب و هم چنین هویج رنده شده استفاده کنید...شما می تونید با له کردن یا رنده کردن سفیده ی تخم مرغ ، جوجه ها را به خوردن سفیده ی تخم مرغ عادت بدید...مطلبی که در این پست منتشر شد، اغلب در مورد جوجه هایی که به وسیله والدین خود بزرگ می شوند کاربرد دارد...


[عکس: 252768_225553267454961_219996644677290_9...9149_n.jpg]

منبع:http://cockatiels.blogsky.com/
(آخرین تغییر در ارسال: 2014-10-24, 03:37 AM توسط Dave_Doma.)
2014-10-24, 03:20 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ
Dave_Doma آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 4,096
موضوع‌ها: 1,441
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 2
#3
آموزش نوشیدن آب به جوجه عروس هلندی
ممکن است گاها برای برخی از دارندگان عروس هلندی که از عروس هلندی سرنگی نگهداری می کنند و یا برخی دیگر از دارندگان که عروس هلندی آنها توسط والدین بزرگ می شوند با مشکل ناتوانی جوجه ها در آب خوردن مواجه شوند و تصور کنند که آموزش دادن آنها به خوردن آب سخت باشد و یا نشود آن ها را آموزش داد...به همین دلیل تصمیم گرفتم در این پست از تجربیات خودم استفاده کرده و در اختیار کاربران گرامی قرار بدم...

اصولا از آنجایی که جوجه ها بنا به غریزه خود در سنین پایین عادت به کنجکاوی در همه ی امور دارند ما می توانیم از این عادت آنها سوء استفاده کنیم و از همین طریق خوردن آب را به آنها آموزش بدیم...درباره ی عروس هلندی سرنگی:

آموزش دادن عروس هلندی سرنگی به آب خوردن ابتدا باید به ترک غذا خوردن به سرنگ پرداخت و سپس آب خوردن را به آنها آموزش داد...که در مورد نحوه ی از سرنگ گرقتن جوجه پست دیگری را منتشر خواهم کرد...درباره ی عروس هلندی بزرگ شده توسط والدین:

اکثر عروس هلندی ها در این شرایط دون خوردن را به صورت غریزی یاد می گیرند و معمولا مشکلی در این خصوص نیست و برای کسانی که باز هم در این روش مشکل دارند باز هم پستی را در این باب منتشر می کنم...حال با درنظر گرفتن بلد بودن جوجه به خوردن دان به راحتی می توان خوردن آب را به او آموزش داد...نکته ی بسیار مهم: آموزش آب خوردن به جوجه را باید از سن چهل روزگی به بعد انجام داد...زیرا که استفاده از آب به صورت مستقیم برای جوجه های کوچک مشکلاتی از قبیل ورم روده و.....را به وجود می آورد...روش اول:

در این روش ابتدا بعد از اطمینان حاصل شدن از سن جوجه و دان خور شدن او....یک ظرف آب که حتی الامکان هر چقدر مسطح باشد ، بهتر است را تهیه کرده و نیمه ی آن را از آپ پرکنید...

حال، بعد از هر باز غذا خوردن جوجه ...ظرف را در مقابل جوجه قرار دهید...و در این حالت امکان دارد جوجه نزدیک ظرف آب رود و یا داخل آن ظرف شود و براثر کنجکاوی از آب درون آن امتحان کند و بعد از تکرار چندین مرتبه به راحتی جوجه ی شما قادر به خورد آب خواهد بود...

نکته: برای این کار حتی می توانید از کاسه های کوچک و یا آب خوری های کاسه ای پرندگان و یا ظرف غذا هم استفاده کنید...

نکته ی مهم: هرگز در اموزش آب خوردن...هرگز درون آب از مکمل غذایی استفاده نکنید...روش دوم:

در این روش شما می توانید از سرنگ به عنوان یک عامل آموزش دهنده و سوق دهنده ی جوجه به سوی آب استفاده کنید...

بدین ترتیب که پس اطمینان حاصل نمودن از دون خور شدن جوجه ، پس از هر بار تشنه شدن جوجه...دهانه ی سرنگ را سمت منقار او برده...(همه ی جوجه عروس ها از آب و غذا خوردن با سرنگ استقبال می کنند) جوجه منقار را باز کرده و شروع به نوشیدن آب می کند...

این روش را حداکثر تا دو الی سه روز ادامه داده سپس...در آخرین مرحله...مجددا سرنگ را پر از آب کرده...و زمانی که جوجه از خوردن دون...دست کشید دهانه ی سرنگ را سمت منقار ببرید ولی آن را داخل دهان او نکرده و ظرفی نیمه ی (خواه کاسه...خواه آبخوری پرندگان ..خواه ظرف غذا) در مقابل جوجه قرار بدید...و آب سرنگ را در مقابل چشمان او در ظرف خالی کنید و جوجه به وجد آمده و از آب درون کاسه می نوشد...

استفاده از این روش طی دو مرحله ....به سادگی می توان نوشیدن آب را به جوجه یاد داد...

که با این کار خود پنجاه درصد کار پرورش جوجه را انجام داده اید...


[عکس: Image1631_001.jpg]
منبع:http://cockatiels.blogsky.com/
2014-10-24, 03:35 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ
Dave_Doma آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 4,096
موضوع‌ها: 1,441
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 2
#4
آموزش پرواز به جوجه عروس هلندی
پرواز در تمامی پرندگان یک عمل غریزیست...و هدف بنده در این روش هدف ما آموزش سریع و تقویت بال های جوجه هاست... و این روش بیشتر در خصوص عروس های سرنگی کاربرد دارد ..هرچند که دیگر کاربران دارنده سایر پرنده ها ، می توانند از این روش برای جوجه هاشون استفاده کنند...

هرچند که پرواز در تمامی پرنده گان در عامل طبیعت یک عمل ذاتی و غریزی هست...با این وجود به دلیل بر هم خوردن چرخه ی طبیعی زندگی آنان به دست انسان ها در برخی پرندگان شاهد نقص پرواز هستیم...به همین دلیل تصمیم گرفتم یک پست در این زمینه منتشر کنم و دوستان در صورت تمایل به آن توجه کنند...اکثر پرندگانی که در سنین پایین و تولد توسط انسان بزرگ شده و پرورش پیدا می کنند که از جمله ی آنها جوجه های سرنگی هستند...در پرواز کردن و یا به طور کل در استفاده از بال های خود مشکل بسیاری دارند...که از جمله این نواقص را می توان در هنگام پریدن از سطوح بلند و بروز شکستگی در پاهای آنها...عدم تعادل پرنده در نگهداری بدن خود بر روی اجرام و اجسام مختلف اشاره نمود...به همین دلیل دوستانی که پرندگان و یا جوجه های آنها خواه عروس هلندی و خواه سایر پرندگان و طوطی سانان آنها دچارچنین مشکلی هستند این مطلب کوتاه را مطالعه فرمایند...توصیه می کنم در صورتی که دوستان قصد دارند این روش را بر روی جوجه عروس هلندی خود پیاده کنند...سن پنجاه روزگی بهترین زمان است...برای این روش...

ابتدا به پرنده ی خود یاد بدهید ...که تعادل خود را بر روی انگشت شما و یا حتی بر روی میله های قفس و یا میله های نشیمن قفس حفظ کند...

سپس بعد از اطمینان حاصل شده...

جوجه را بر روی انگشت اشاره ی خود نشانده و دست خود را در حداکثر ارتفاع سی سانتی متری از کف زمین قرار دهند تا در هنگام پرت شدن جوجه و یا افتادن...وی مشکلی برای او به وجود نیاید..حال،پس از آنکه جوجه به راحتی بر روی انگشت شما نشسته و تعادل خود را حفظ نمود...ابتدا چندین بار به آرامی دست خود را به سمت بالا و پایین هدایت کنید...تا واکنش جوجه را نسبت به حرکت دستان خود بسنجید...

سپس به آرامی حرکات دست خود را تند تر کنید ولی مراقب باشید به تناسب عکس العمل جوجه ی خود حرکات را انجام دهید و در حین عمل خود متوجه حرکات عروس خود باشید ...زیرا که معمولا جوجه ها در این حالت ابتدا به آرامی بالهای خود را برای حفظ تعادل باز کرده و با مروز زمان بال ها کاملا باز شده و به تدریج جوجه به همراه باز نمودن بالهای خود...قدرت پرش یافته  و به سادگی پرواز را یاد می گیرد...دوستان و کاربران عزیز توجه داشته باشند که استفاده از این روش حداکثر دو مرتبه در روز کافی هست...نکات مهم:

*لطفا حرکات را به آرامی انجام دهید...هر گونه افراط و رعایت نکردن اصول نه تنها باعث یادگیری پرواز نشده بلکه سبب شکسته شدن و یا آسیب رساندن به نواحی مختلف پا ها می شود...*لطفا این روش را برای هر پرنده به صورت جداگانه انجام دهید...*لطفا ارتفاع دست خود را نسبت به کف زمین به گونه ای رعایت کنید که سبب بروز مشکل و افتادن جوجه از دستان شما نشود...*این روش در بیشتر طوطی سانان از جمله عرس هلندی جوابگو خواهد بود...*برای آگاهی در مورد نحوه ی نشاندن جوجه بر روی انگشت خود...به تصویر گذاشته شده در همین پست دقت فرمایید...*جهت استفاده ی این روش برای طوطی سانان بزرگی از جمه کاسکو ها و آراها و کاکادو ها ...شما می توانید پرنده را بر روی بازوی خود نشاده و یا آنکه دستکشی پوشیده تا مانع از آسیب رسیدن دست شما توسط ناخن های بلند آنها شود...*این روش معمولا برای عروس هایی و یا پرندگانی که به صورت گروهی یا کلونی زندگی می کنند استفاده نمی شود...

[عکس: Photo0105_1_.jpg]

[عکس: Cockatiel-Mathilde-Olsen-Postcard-Set.jpg]

منبع:http://cockatiels.blogsky.com/
(آخرین تغییر در ارسال: 2019-05-22, 01:49 AM توسط Dave_Doma.)
2014-10-24, 03:36 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


موضوعات مشابه ...
موضوع نویسنده پاسخ بازدید آخرین ارسال
  تخم گذاری و جوجه کشی عروس هلندی mersit 0 975 2020-12-25, 07:00 AM
آخرین ارسال: mersit
  علائم کمبود کلسیم در عروس هلندی mersit 1 1,729 2020-12-25, 06:52 AM
آخرین ارسال: mersit
  مکمل و ویتامین های عروس هلندی mersit 0 538 2020-12-25, 05:56 AM
آخرین ارسال: mersit
  نحوه ی تولید عروس هلندی نژاد آلبینو mersit 0 2,842 2019-11-30, 03:33 AM
آخرین ارسال: mersit
  غذای مورد علاقه عروس هلندی ( تغذیه عروس ) mersit 1 2,172 2019-10-20, 01:35 AM
آخرین ارسال: mersit
  دمای مورد نیاز جوجه های عروس هلندی تا استقلال Dave_Doma 0 4,277 2014-10-24, 03:53 AM
آخرین ارسال: Dave_Doma
  جدول سنی عروس هلندی به انضمام مراحل رشد Dave_Doma 0 4,076 2014-10-24, 03:52 AM
آخرین ارسال: Dave_Doma
  پرورش غذایی و رفتاری جوجه عروس هلندی ها Dave_Doma 0 7,913 2014-10-24, 03:50 AM
آخرین ارسال: Dave_Doma
  آسیب پای جوجه عروس هلندی Dave_Doma 0 4,209 2014-10-24, 03:46 AM
آخرین ارسال: Dave_Doma
  انتخاب جفت برای عروس هلندی Dave_Doma 1 4,924 2014-10-24, 03:32 AM
آخرین ارسال: Dave_Doma

پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 36 مهمان