امتیاز موضوع:
  • 10 رای - 2.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بی‌قراری‌های دل ...
special آفلاین
عضو

موضوع‌ها: 1
اعتبار: 0
بی‌قراری‌های دل ...
دلت که بی‌قرار باشد زبان حالیش نمی‌شود. می‌خواهی خودت را خالی کنی یا شاید هم خودت را مشغول کنی شاید کمی سریع‌تر بگذرد تیک تاک‌های زجر آور ساعت روی دیوار. خودت را مشغول می‌کنی. کتاب می‌خوانی، آشپزی می‌کنی حتی باغبانی می‌کنی ولی ذهنت همچنان درگیر است. به دنبال کسی می‌گردی که با او همکلام شوی، چراکه شاید آرام گیرد تکه گوشتی که در سینه‌ات جا گرفته است و نامش دل است. صحبت که می‌کنی انگار تازه متوجه می‌شوی که خود طرف صحبتت نیز درگیرهای دلی و ذهنی خاص خودش را دارد. آن وقت است که می‌مانی بین دو راهی ماندن و رفتن، ادامه دادن یا ندادن. از طرفی با خودت شعر مولوی را زمزمه می‌کنی که می‌گوید: هرکسی از ظن خود شد یار من/ از درون من نجست اسرار من و از طرف دیگر دلت می‌خواهد بمانی و در بی‌قرارهای طرف مقابلت شریک شوی شاید بتوانی کمکش کنی. همیشه اینگونه لحظات سخترین لحظات زندگی افراد هستند یا حداقل برای من که اینگونه بوده است. انگار تصمیم درستی نمی‌توانی بگیری، می‌مانی که چه بگویی و چه کاری انجام دهی تا کار اشتباه یا حرف اشتباهی از تو سر نزد و در واقع نه دل کسی را بشکنی و نه بی قراری‌های دل خودت بیشتر از این شوند. تقریباً می‌شود گفت اکثر قریب به اتفاق انسان‌ها در اینگونه لحظات ناخوادگاه می‌خواهند از کسی کمک بگیرند چه دلی و چه زبانی. حال ممکن است این کمک خواستن سپردن نتیجه تصمیم به خدا، به کسی دیگر و یا گوش دادن به ندای وجدان و یا تصمیم خود طرف باشد. وقتی که از ته دل چیزی را خواستی یا انجام دادی آن زمان است که ناخوادگاه آرام می‌شوی. وای که چه آرامشی می‌دهد این درخواست‌های خالصانه و از ته دل با بی قراری‌های دلت، خصوصاً اگر از خدا باشد. اشک‌هایت ناخوادگاه جاری می‌شوند آن زمان است که حال دلت دگرگون می‌شود ولی این بار نه از روی ناراحتی، بلکه از روی آرامش و خیال خاطر. ساعتت را نگاه می‌کنی و می‌فهمی دیر شده و کارهایت مانده است. قبل از رفتن سرت را بالا می‌گیری و آسمان را نگاه می‌کنی، ناخوادگاه می‌خندی، لبخندی از ته دل و پر از آرامش. این لحظات و این آرامش خیال را آرزو می‌کنی برای تمام کسانی که در زندگیت هستند و دوستشان داری ...
2019-06-20, 07:19 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ

پرش به انجمن:

کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان