امتیاز موضوع:
  • 33 رای - 2.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نحوه اصلاح کردن مو گربه خانگیتان
zeynabamini آفلاین
عضو

ارسال‌ها: 1
موضوع‌ها: 1
تاریخ عضویت: 2019 Sep
اعتبار: 0
#1
Tongue  نحوه اصلاح کردن مو گربه خانگیتان
برای ما انسان ها هیچ چیزی مانند یک دوش آب گرم برای ریلکس کردن ماهیچه ها به ما احساس خوبی نمی دهد. گربه ها هم پس از ۱۵ دقیقه نظافت یا اینکه توسط شخص مورد علاقه شان شانه زده شوند، دقیقا چنین احساسی خواهند داشت. صدای خرخری که آن ها در انجام این کار می دهند، خود همه چیز را بیان می کند. و حدس بزنید آن ها پس از پایان این کار چه می کنند؟ آفرین! آن ها می خوابند.
ما هم می توانیم گربه ها را نظافت کنیم. اکثر گربه ها دوست دارند توسط انسان مورد علاقه شان شانه شوند. مثل وقتی که ما به سالن آب گرم و سونا می رویم و از ماساژ کامل لذت می بریم، شانه کردن گربه ها نیز به همین میزان برای آن ها لذت بخش است. البته باید پیرایش حیوانات خانگی خود را به دقت انجام دهید و به واکنش گربه دقت کنید تا موجب عصبانی شدن یا تحریک آن ها نشود. بنابراین شما می دانید که چه زمانی باید متوقف شوید.
آهسته و حساب شده قدم بر مي دارد و با هر قدمي دقيقا به اطراف خود نگاه مي كند گربه بر خلاف قوه بينائي از حس بويائي و شنوائي بسيار قوي برخوردار است اگر اين حيوان خوب نگهداري شود و به طرز صحيح تربيت گردد نه تنها مفيد واقع خواهد شد بلكه تا زنده است مايه انبساط خاطر شما خواهد بود گربه ها بويژه نژادهاي مو كوتاه آن در مقايسه با ساير جانوران به مراقبت كمتري نياز دارند گربه ها تميز پرتوان دوست داشتني چالاك و مستقل هستند.
گربه هاي پرشين يا موبلند نيازمند مراقبت ورسيدگي تخصصي هستند بهتراست سالي يكبار مخصوصا درتابستان موهاي گربتان كوتاه شود اصلاح گربه به چند طريق انجام ميشود:
به روش موزر يا قيچي
 طريق كوتاه كردن موي گربه با موزر بيشتر درارايشگاه هاي تخصصي گربه انجام ميشود ماشين اصلاح موي گربه تخصصي است ونميتوان باماشين هاي اصلاح انساني انجام شود. كوتاه كردن مو گربه پرشين خيلي سخت تراز موي گربه موكوتاه است چون دربيشتر موارد موي گربه پرشين گره ميخورد وعمل گره گيري موي گربه بايد قبل ازاصلاح انجام شود.
طريقه اصلاح گربه simoncat.ir/اصلاح-و-كوتاه-كردن-موي-گربه/ 
 بيشتر براي گربه هاي اشرافي وبسيارارام كه درشوهاي ومسابقات گربه هاي نژاد دار انجام شود.
 مطمئن هستم بيش از نود درصد افرادي كه داراي گربه موبلند هستند درخانه دست به قيچي شده اند وتلاش كردند موي گربشان راكوتاه كنند ولي اگرشما از آن ده درصدي ها هستيد پيشنهاد ميكنيم كه اين كاررا انجام ندهيد
نه به نفع شما نه به نفع گربه عزيزتان هست
در آرايشگاه تخصصي سايمون كت  simoncat شايدهفته اي يكبار با اين گربه ها مواجه مي شوم كه خانوادشان دست به قيچي شدند و ظاهر گربشان را بهم ريختند و تمام خانه پرازمو و پشم شده و در پايان تسليم شدند وتصميم گرفتند گربه را به آرايشگاه  بياورند
اموزش اصلاح موي گربه (shave) كاراساني نيست شايداگر ماشين اصلاح راداشته باشيم بايد چندين بار تمرين كنيد تا آن آرايشي شود كه شما دوست داريد  قيمت كوتاهي موي گربه هم آنچنان بالا نيست كوتاهي مو گربه سالي يكبار مناسب است ولي بااين حال به سليقه شما بستگي دارد بعضي ها دوست دارند گربشان را هميشه موكوتاه و آرايش شده ببينند تصميم باشماست.
undefined
2019-09-25, 08:46 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان