امتیاز موضوع:
  • 2 رای - 1 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اسپانیا
travelsahelaftab2019 آفلاین
عضو

ارسال‌ها: 135
موضوع‌ها: 135
تاریخ عضویت: 2019 Sep
اعتبار: 0
#1
اسپانیا
[عکس: 72hc_spain-61.jpg]
اسپانیا
اسپانیا کشوری است که نام آن همواره با بزرگی در دنیا برده می شود.  نه تنها از نظر زیر ساخت ها و توسعه و پیشرفت کشور اسپانیا یکی از پیشروترین کشورها در دنیا است بلکه از نظر فعالیت های اقتصادی، گردشگری و توریسم، ورزش، آب و هوا و دانشگاهی نیز اسپانیا همواره در دنیا پیشتاز بوده و هست.
اسپانیا کشوری است در جنوب غربی اروپا که با پرتغال شبه جزیره ایبری را تشکیل داده است. این کشور که هم اکنون مساحتی در حدود 506 هزار کیلومتر مربع را پوشش داده است در روزگاری نه چندان دور از قدرت های اول دنیا بود و یکی بزرگ ترین امپراطوری های دنیا را در اختیار داشت تا اینکه نهایتا اختلافات داخلی و بی کفایتی پادشاهان این کشور باعث شد تا بسیاری از سرزمین های زیر سلطه اسپانیا از دست این کشور خارج شود.
در حال حاضر اسپانیا  با جمعیتی در حدود 47 میلیون نفر از اصلی ترین کشورهای دنیا در حوزه گردشگری و توریسم است و است و سالیانه میلیون ها نفر مسافر را در دل خود جای می دهد. بزرگ ترین شهر اسپانیا مادرید است که پایتخت این کشور نیز محسوب می شود .اسپانیا کشوری است با قسمت های مختلف که حکومت خود مختار دارند. ایالت های باسک و کاتالونیا از معروف ترین ایالت های خود مختار دراین کشور هستند و قدرت زیادی در اسپانیا دارند.
به غیر از مادرید شهرهای بزرگ و شناخته شده دیگر اسپانیا را می توان بارسلونا، والنسیا، بیلبائو، مالاگا و سویا دانست. زبان مردم اسپانیا، اسپانیایی است ولی زبان های دیگر نیز در این کشور استفاده می شود. بسیاری از  مردم اسپانیا کاتولیک هستند و تحت یک سلطه پادشاهی مرکزی حکومت آنها عمل می کند.
صرف نظر از موضوع گردشگری اسپانیا در سال های اخیر به محل بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری تبدیل شده است. سیاست های دولت اسپانیا به افرادی که در این کشور سرمایه گذاری می کنند اجازه اقامت در اسپانیا و نهایتا تبدیل این اقامت موقت به اقامت دائم اسپانیا در صورت دنباله دار بودن این سرمایه گذاری می دهد.
از طرفی نیز به دلیل اعتبار زیاد دانشگاه های اسپانیا، اقامت تحصیلی در اسپانیا و تحصیل در اسپانیا نیز خواهان زیادی دارد.
 
2020-01-10, 12:25 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 3 مهمان