امتیاز موضوع:
  • 4 رای - 1.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بارسلون اسپانیا
travelsahelaftab2019 آفلاین
عضو

ارسال‌ها: 135
موضوع‌ها: 135
تاریخ عضویت: 2019 Sep
اعتبار: 0
#1
بارسلون اسپانیا
[عکس: d31o_spain-64.jpg]
بارسلون اسپانیا
تردیدی نیست که همواره در نگاهی که به برترین شهرهای دنیا انداخته شود، شهر بارسلون اسپانیا در این لیست دیده خواهد شد. شهری عظیم و بسیار منحصر به فرد با پیشینه ای بسیار پر فراز و نشیب و زمان حالی بسیار چشم گیر. نام بارسلونا اسپانیا همواره با گشت و گذار و گردشگری، دیدنی ها و جاذبه های توریستی، با رستوران ها و زندگی شبانه و لیستی از اقامتگاه ها و سواحل دوست داشتنی در دنیا معرفی شده است.
بارسلون اسپانیا پایتخت و بزرگ ترین شهر کاتالونیا اسپانیا و دومین شهر بزرگ اسپانیا است . در حال حاضر در این شهر حدود یک و نیم میلیون نفر ساکن هستند که در مجموع و در کل ایالت بارسلونا بیش از 5 میلیون نفر ساکن هستند.
بارسلونا شهر تیم مشهور بارسلونا است.  این شهر به طور مستقیم در سواحل شمال شرقی مدیترانه اسپانیا واقع شده است و از جمله شهرهایی بوده که همواره در طول تاریخ کانون توجه قدرت های بزرگ اروپایی و حتی غیر اروپایی بوده است. مدت زیادی این شهر تحت سلطه روم باستان بود ولی با قانون فرانک در نهایت اعلام استقلال کرد.
نقطه عطف شهر بارسلون اسپانیا به  سال 1992 باز می گردد یعنی زمانی که این شهر میزبان بازی های المپیک بود. بازی های المپیک چهره شهر را کاملا متفاوت کرد و باعث پیشرفت های بسیار گسترده ای بخصوص از نظر توریستی و گردشگری و زیر ساخت های شهری شد.
این امر باعث شد تا مدیران شهر بارسلون اسپانیا به دیدگاه متفاوتی به شهر نگاه کنند، محلات و آثار تاریخی را بازسازی کنند و تمرکز شدیدی بر طراحی مدرن شهری بکنند.  همه جوانب زندگی در بارسلونا دچار تغییرات زیادی شد و در همه مناطق امکانات و تجهیزات مدرن و پیشرفته و زیر ساخت های شهری زیادی فراهم شد.
همه بازدیدکنندگان بارسلون اسپانیا، شهر بارسلون را شهری مدرن  می بینند که تمامی زیر ساخت ها و امکانات شهری این شهر ترجمه شده اند تا حال و هوای باور نکردنی بارسلونا قدیم را در چهره شهری مربوط به قرن جدید به بینندگان بدون تغییر در ساختار گذشته شهری نمایش دهند و به تجلیل از هنر دست هنرمندان بارسلون در تاریخ پرداخته است. شهری که به عقیده همه هنرمندان و بزرگان دنیا تنها یک تفسیر گویای حال آن است و این هم شهر زیباست.
 
 
2020-01-10, 12:45 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان