امتیاز موضوع:
  • 42 رای - 2.79 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یونان
travelsahelaftab2019 آفلاین
عضو

ارسال‌ها: 11
موضوع‌ها: 10
تاریخ عضویت: 2019 Sep
اعتبار: 0
#1
یونان
undefined




اقامت تمکن مالی یونان با اجازه کار


یکی از محدودیت های اصلی دریافت اقامت تمکن مالی اروپا از جمله اقامت تمکن مالی یونان، محدودیت در کسب و کار و فعالیت های تجاری است. بسیاری از افراد قصد دارند با استفاده از روش اقامت تمکن مالی یونان، در این کشور ساکن شده و با راه اندازی و یا ادامه فعالیت تجاری خود امکان تمدید اقامت یونان خود را داشته باشند که عدم اجازه کار و فعالیت تجاری مانعی بزرگ برای نیل به این هدف است.
برای اقامت تمکن مالی یونان داشتن حدود 2000 یورو در آمد ثابت ماهیانه لازم است و اینکه فرد بتواند برای همسر خود 400 یورو اضافی تر درآمد داشته باشد و برای هر یک از فرزندان نیز باید حدود حداقل 300 یورو درآمد بیشتر ماهیانه را اثبات نماید. با در نظر گرفتن این موضوع که اثبات توانایی مالی از اهمیت زیادی برای اقامت تمکن مالی یونان برخوردار است باید این درآمد از قبل در حساب فرد سپرده شود و به همین دلیل باید برای دو سال متناسب با مدت اقامت اولیه این درآمد تادیه شده باشد.
اما یک روش دیگر نیز برای اثبات تمکن مالی در یونان وجود دارد که می تواند این نگرانی شما را مرتفع کند. در این شور شما باید 300.000 یورو به منظور فعالیت تجاری در یونان سرمایه گذاری کنید. این سرمایه گذاری باید به شکلی باشد که حداقل 60.000 یورو آن در حساب بانکی فرد در طول سرمایه گذاری باقی بماند. در این روش فرد ضمن داشتن درآمد از محل سرمایه گذاری در یونان می تواند برای خود و خانواده اش، اقدام به دریافت اقامت تمکن مالی در یونان برای دو سال بکند و در صورت ادامه داشتن این سرمایه گذاری هر دو سال آن را تمدید کند. نهایتا بعد از حدود 5 سال نیز تبدیل به اقامت دائم یونان می شود.
[عکس: s06138_.jpg]
اقامت تمکن مالی یونان
FIP یا Financial Independent Person یعنی اقامت خود حمایتی در یونان یا همان اقامت تمکن مالی یونان است که با استفاده از این روش فرد می تواند در کمترین زمان اقامت خود و خانواده اش را در یونان قطعی کند.
در روش اقامت تمکن مالی یونان، هر فرد می تواند برای خود و خانواده درجه یک خود اقامت یونان را دریافت کند. در این روش دریافت اقامت نهایتا تا چهار ماه قطعی می شود اما برای اینکه بتوان اقامت تمکن مالی یونان را گرفت طبق آخرین بازنگری ها باید هر فرد حداقل 2000 یورو در ماه برای خود درآمد ثابت داشته باشد که این میزان به ازا همسر 400 یورو اضافه می شود و برای هر فرزند نیز 300 یورو بیشتر باید درآمد داشته باشد.
با این توضیح یک فرد به همراه همسر و دو فرزند خود برای دریافت اقامت تمکن مالی یونان نیاز به درآمد ثابت ماهیانه به میزان حداقل 3000 یورو در ماه دارد.
البته محل درآمد نیز برای داشتن اقامت تمکن مالی یونان اهمیت دارد. منظور اینکه از هر راهی نمی توان درآمد داشت و با آن اقامت یونان را گرفت. برای همین است که سوابق مالی و سو پیشینه افراد و نوع کسب و کار او برای یونان به منظور مشخص کردن محل درآمد اهمیت دارد. حقوقی بازنشستگی، درآمد از محل سرمایه گذاری در یونان و یا هر کشور دیگر، درآمد از طریق محل اجاره املاک، ارث و بسیاری از دیگر موارد می تواند شما را مشمول دریافت اقامت تمکن مالی یونان کند.
ضمن اینکه در نظر داشته باشید اخذ اقامت تمکن مالی یونان نیاز به داشتن 24 ماه حداقل مانده حساب دارد یعنی اینکه شما باید برای دو سال ابتدای زندگی در یونان  پول کافی برای خود و خانواده داشته باشید.
 
 
[عکس: 86549_.jpg]
حداقل درآمد برای اخذ اقامت تمکن مالی یونان
اگر شما هم به دنبال اخذ اقامت تمکن مالی در اروپا باشید احتمالا یونان را نیز بررسی کرده اید. دریافت اقامت تمکن مالی یونان یکی از ارزان ترین و بهترین راه ها برای اقامت تمکن مالی در اروپا است.
در واقع بر خلاف بسیاری از کشورهای دیگر اروپایی برای دریافت اقامت تمکن مالی در یونان هر فرد تنها با داشتن درآمد 2000 یورویی در ماه می تواند برای این اقامت اقدام کند. البته این تنها برای خود فرد است و برای همسر 400 و هر یک از فرزندان 300 یورو باید اضافه تر درآمد داشته باشید.
بصورت کلی درآمد به یورو با در نظر گرفتن نوسانات ارزی در ایران متفاوت است. اما حسن کشور یونان این است که یورو را با نرخ بانکی در ایران محاسبه می کند یعنی یورو 5700 تومانی . بر این اساس داشتن 12 میلیون تومان در ماه درآمد ثابت می تواند به اقامت تمکن مالی یونان به راحتی ختم شود. این درآمد می تواند از هر منبع مجازی که درآمد قانونی برای شما به همراه دارد به دست بیاید.
اما از شرایط دیگر دریافت اقامت تمکن مالی یونان این است که افرادی خواهان این نوع اقامت یونان باید مانده حساب لازم را برای حداقل دو سال یا 24 ماه داشته باشند. به این مفهوم که در طول مدت اقامت شما در یونان این میزان سپرده شما تضمین کننده این باشد که شما هزینه های زندگی خود را دارید و با مشکل مواجه نمی شوید. دلیل آن هم این است که اقامت تمکن مالی یونان دو ساله صادر می شود. البته قابل تمدید است و می تواند در صورت تداوم در درآمد فرد، تمدید شود.
اقامت تمکن مالی یونان نهایتا بعد از 5 سال می تواند به اقامت دائم در یونان تبدیل شود و بعد از 10 سال منجر به  اخذ تابعیت یونان شود به شرط اینکه درآمد شما تداوم داشته باشد.
 
 
 
2019-11-12, 02:36 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ
mersit آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 53
موضوع‌ها: 30
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 0
#2
یونان
یونان
2020-01-29, 01:28 AM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان