امتیاز موضوع:
  • 171 رای - 2.61 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چطور طوطی یا هر پرنده ی دیگری رو از مغازه به خونمون ببریم؟
S.Davudiyan آفلاین
مدیر کل
*******

ارسال‌ها: 46
موضوع‌ها: 41
تاریخ عضویت: 2013 Nov
اعتبار: 3
#1
چطور طوطی یا هر پرنده ی دیگری رو از مغازه به خونمون ببریم؟
1.اول از همه هر چیزی رو که فکر می کنید در داخل قفس پرنده ممکنه باعث اسیب رسیدن به اون بشه، بردارید.مثلاً اسباب بازی ها، میله های اضافی و اشیاء آویزان در قفس.تنها یک میله برای نشستن پرنده بر روی اون در داخل قفس بگذارید بمونه.

2.کف قفس یک مقوای ضخیم (یا یونولیت) پهن کنید تا در صورتی که پرنده از روی میله افتاد، پاهاش آسیب نبینه.چون اگه کف قفس فلزی باشه ممکنه باعث آسیب رسیدن به ناخن ها و انگشت ها و یا حتی بال های پرنده بشه.

3.یک ساعت قبل از حرکت به پرنده غذا ندید! چون ممکنه در اثر حرکت بالا بیاره و حالش بهم بخوره.پس بهتره معده اش خالی یا نیمه پر باشه.بعد از حرکت می تونید کمی غذا در داخل ظرفش قرار بدید تا اگه نترسیده بود، بتونه غذا بخوره.کمی هم آب در ظرف آب بریزید.

4.یه کارتن خالی پیدا کنید طوری که اندازه ی قفس باشه و قفس براحتی در داخلش قرار بگیره. با یونولیت کناره های قفس رو در داخل کارتن محکم کنید تا قفس تکان نخوره و ثابت باشه.البته کارتن نباید طوری باشه که کیپ قفس باشه.باید هوا از دیواره های قفس به داخل راه پیدا کنه.

5.پارچه ی نازکی روی قفس بندازید طوری که تمام اون رو بپوشونه و نور کمی به داخل راه پیدا کنه.

حالا با رعایت احتیاط می تونید پرنده رو در داخل ماشین بگذارید و حمل کنید. در تمام طول حرکت هم بهتره یک نفر ک نار پرنده باشه تا شرایط جسمی و روحی اون رو چک کنه.طوری که بتونه داخل قفس رو ببینه.

نکته 1: هرگز پرنده رو در قسمت بار اتوبوس یا صندوق عقب قرار ندید چون باعث استرس شدید پرنده و یا حتی مرگ اون میشه.

نکته 2: بعضی پرنده ها از سفر لذت می برن.مثل طوطی من"راکی" که فکر می کردم الان کلی جیغ می زنه و حالش بهم می خوره.اما با شروع سفر شروع کرد به تخمه شکوندن و فوضولی کردن! طوری که پارچه رو از روش برداشتم و گذاشتم بیرون رو ببینه.حتی آواز هم خوند! اگر پرنده ی شما هم اینچنین کرد، بگذارید راحت باشه.

در آخر همیشه مواظب پرنده باشید و نگذارید تکان شدیدی بخوره.طوری که قفس بیفته و یا تلو تلو بخوره.همون شرایطی که برای نشستن خودتون فراهم می کنید برای پرنده هم فراهم کنید تا به سلامت به مقصد برسید.

منبع : http://tootibook.persianblog.ir
2013-12-31, 07:36 PM
پ.خ ارسال‌ها پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان